Náš klub bol v roku 2002 oslovený komisiou detí a mládeže pri RR KST Čadca (regionálna rada klubu slovenských turistov) so žiadosťou o spoluprácu v rámci programu pre deti a mládež, o zapojenie detí a mládeže do aktivít nášho klubu a o spoluprácu pri organizovaní podujatí komisie mládeže.

Majstrovstvá Slovenska v PTZ (1. - 2. 7. 2006)

1. - 2. 7. 2006 sa konali v Spišskej Starej Vsi Majstrovstvá Slovenska v PTZ. Na tieto preteky sme cestovali všetci Kysučania autobusom, ktorý nám hradila RR KST Čadca z 2 percent daní, čiže perfektne využité peniaze. Napriek veľmi škaredému počasiu, ktoré nás sprevádzalo celú sobotu, sme všetci verili, že nám počasie v nedeľu vyjde. I tak bolo. Hoci sa nám nepodarilo previesť sa na pltiach po Dunajci a vidieť krásy Pienin, navštívili sme aspoň Červený Kláštor a na ceste späť sme mohli obdivovať krásu našich veľhôr. Pohľad na Tatry bol naozaj úžasný, čo ocenili najmä tí najmenší. Čo sa týka pretekov, prebehli bez zranení, z čoho som mala najväčšiu radosť samozrejme ja. Napriek jednému stratenému spacáku, ktorý sme na ceste späť opäť našli, prebehlo všetko v poriadku. Naši sa umiestnili na veľmi pekných miestach. 3 hliadky postupujú na Medzinárodné majstrovstvá PTZ, ktoré sa budú konať 16. 9. v Košiciach. Z Čierneho sa zúčastnilo MS 13 súťažiacich. viac»

Majstrovstvá Žilinského kraja v PTZ (18.5.2006)

18.5.2006 sa konali v Turzovke na chate Bukovina Majstrovstvá Žilinského kraja v PTZ, ktoré boli zároveň 3. kolom Kysuckého pohára PTZ. Týmto spôsobom spojili organizátori 2 súťaže dohromady, keďže financovanie PTZ je stále problémom a „Bratislava“ pred týmito vecami zatvára dvere i oči. No ale prejdem k optimistickejšej stránke. Preteky prebehli bez problémov a na MK PTZ sa zúčastnili hliadky iba z Kysúc a Oravy, čiže naše deti mali menšiu konkurenciu, a tým pádom väčšiu šancu dostať sa na Majstrovstvá Slovenska. Všetci súťažiaci z Čierneho (21), ktorí postúpili na kraj z regiónu, postúpili i na Slovensko. viac»

Umiestnenie na Majstrovstvách regiónu v PTZ (13.5. 2006)

13.5. sme sa zúčastnili Majstrovstiev regiónu (Čadca – Žarec), ktoré boli zároveň 2. kolom Kysuckého pohára PTZ. Jednotlivé hliadky sa opäť umiestnili na pekných miestach. V celkovom hodnotení sme opäť získali najviac bodov. viac»

Ako je to s AHAčikom?

Začiatkom školského roku 2005/2006 sme ukončili turistickú sezónu posledným kolom Kysuckého pohára pretekov turistickej zdatnosti ( KP - PTZ), ktoré sa konalo 15. –16.10. 2005 v ZŠ Horný Kelčov. Kysucký pohár PTZ je nepostupová súťaž – cyklus pretekov, v ktorých sa sčítavajú body a po ukončení súťaže je vyhodnotenie jednotlivých družstiev. V celkovom poradí ôsmich družstiev sa žiaci z Čierneho umiestnili v roku 2005 na peknom 3. mieste. viac»