Tipy na zaujímavé miesta v našom okolí, ktoré sa oplatí navštíviť.

Čierne – trojmedzie – Hrčavá – Čierne

Značená tur. trasa sa začína v obci Čierne pri vlakovej stanici Čierne zastávka. Miestnym značením vybudovaným obcou Čierne sa po chodníku dostaneme k stretu troch európskych štátov: Českej, Poľskej a Slovenskej republiky. Táto trasa je značená miestnymi značkami s logom trojmedzia. viac»

Čierne V. k. – Liesková (850 m. n. m.) a späť

Trasa začína v Čiernom Vyšný koniec pri obchode Jednota. Po ceste sa vyberieme smerom k lyžiarskemu vleku SKI Čierne a stúpame až do osady Chovanovci, kde sa napojíme na zelenú značku. Pokračujeme poľnou cestou po zelenej značke na vyhliadkový kopec Stankovo a hrebeňom Cez tri kopce až na Lieskovú. Na kopci Liesková je kruhový výhľad na Veľkú Raču, Malú Fatru, Poľské Beskydy, Koniakov, Gírovú, České Beskydy. Nachádza sa tu bývalý vojenský areál. Naspäť sa vraciame tou istou trasou. viac»

Čierne V. k. – Javorský Beskyd - Čadca

Trasa začína v Čiernom Vyšný koniec pri obchode Jednota. Po ceste sa vyberieme smerom k lyžiarskemu vleku SKI Čierne a stúpame až do osady Chovanovci, kde sa napojíme na zelenú značku. Pokračujeme poľnou cestou po zelenej značke na vyhliadkový kopec Stankovo a hrebeňom Cez tri kopce až na Lieskovú. Na kopci Liesková je kruhový výhľad na Veľkú Raču, Malú Fatru, Poľské Beskydy, Koniakov, Gírovú, České Beskydy. Nachádza sa tu bývalý vojenský areál. viac»

KLM: Skalité (Serafínov) Čierne

Začiatok trasy je v susednej obci Skalité v areáli lyžiarskeho strediska. Po modrej značke prejdeme na vrchol lyžiarskeho vleku a po vrstevnici popod kopec Skaľanka sa dostaneme až do Vreščovského sedla. viac»

Trojmedzie a obec Čierne

Obec Čierne je súčasťou severných Kysúc. Jej geografická poloha má medzinárodný význam. Nad obcou Čierne sa stretávajú hranice Poľskej, Českej a Slovenskej republiky, tzv. Trojmedzie (trojštátny bod Beskydy). Zo slovenskej strany túto strategickú lokalitu ohraničujú Kozové vŕšky, z poľskej strany Malý jurkovský Grúň a českú stranu hradí Maconka. viac»